لنگر کشتی را بکشید
پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

در بعد حیات مادی، فراز و نشیب‌ها انواع گوناگون وجود دارند. همیشه زندگی بر وفق مراد ما نیست! در اینجا کشتی تمثیل کالبد انسان و پرنده نقش خود انسان است، پرنده‌ای سوار بر کشتی شده که همه‌چیز را از روزنه همین دنیا نگاه می‌کند؛ اما گاهی می‌اندیشد که بلم کوچک را به پرواز درآورد؛ یعنی جسم و روان انسان در بعد جسمانی و روحانی گاهی به سیر و سیاحت می‌پردازد. قطعاً یکسری اختراعاتی هم دارد، اما گاهی اوقات هم در گوشه‌ای می‌نشیند طبق پروتکل دی اس تی خود را درمان کنند و به سیستمی پایدار و با قوام و دوام رسیده و در جایگاه‌هایی قرار می‌گیرد که قابل‌تحسین هستند و مسئولیت‌پذیر می‌شوند، چه در مسافر و چه در هم‌سفران.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


پیام سی دی روابط حسنه
چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

آنچه در طول حیات ادامه دارد، روابط حسنه است که از زمانی که ما خود به یاد داریم با تمام مشکلات سعی کردیم این مسئله در حد امکان بین خویشان برقرار باشد.

خانه‌ها نزدیک بود. ما در اغلب اوقات تجمع می‌یافتیم و بچه‌ها و نوباوگان آن زمان از آن برخوردار بودند؛ اما سرنوشت ما با بندهای دیگری شده بود و آنچه خود می‌دانیم.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سخنان استاد، سی دی ها،


کارگاه آموزشی همسفران؛ وادی سیزدهم+اهدای شال مرزبانی
دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 10:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

دهمین جلسه از دور چهل و پنجم سری کارگاه‌های آموزشی هم‌سفران کنگره 60، نمایندگی ابن‌سینا، با استادی هم‌سفر سمیرا و نگهبانی هم‌سفر فرنگیس و دبیری هم‌سفر مینا با دستور جلسهٔ وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من در 98/5/28 رأس ساعت 15 شروع به کار نمود.

زمانی بود که ما اصلاً نمی‌دانستیم، پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. وقتی به مشکلی برمی‌خوردیم همیشه فکر می‌کردیم این آخر خط است و دیگر هیچ بازگشتی وجود ندارد. به نقطه بن‌بست رسیدیم. ولی در کنگره یاد گرفتیم به هر نقطه از زندگی که برسیم این خط ادامه دارد.

وقتی این دفتر بسته می‌شود، یک دفتر دیگری باز می‌شود. وقتی در کنگره خدمتی می‌گیریم و یا خدمتی را تحویل می‌دهیم و یا از کنگره می‌خواهیم برویم، مطمئناً خدمت‌های دیگری سر راهمان قرار می‌گیرد و دوباره این حکایت ادامه دارد. ما وقتی وارد وادی سیزدهم می‌شویم، یاد می‌گیریم که نفس انسان چه‌کارهایی می‌تواند انجام بدهد. نفس انسان یک نقش مهمی در زندگی دارد.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی همسفران،


کنگره به ما آموخت چگونه هر ناممکنی را ممکن کنیم
یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

کنگره به ما آموخت چگونه باید از طوفان‌ها و هوای ابری و غبارآلود زندگی عبور کنیم و هر ناممکنی را ممکن کنیم.

انسان اگر بخواهد به نور برسد و نور را به دیگران منتشر کند، باید از دانایی عبور کند و به دانایی مؤثر برسد و تبدیل به یک چشمه شود و مثل یک چشمه جوشان درحرکت و تلاش و خدمت باشد. تا الگو شود و دیگران از او الگو بگیرند. حالا چه در خانواده و چه در کنگره و یا جامعه، وقتی در صراط مستقیم باشد ذره‌ای از نور خداوند در او متجلی می‌شود و این نور همان دانایی است که وقتی بیشتر می‌شود به دانایی مؤثر می‌رسد، در غیر این صورت نوری که خداوند به آن‌ها داده از بین می‌رود.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

کار، تحصیل، قدرت، اولین سال رهایی مسافر علی
جمعه 25 مرداد 1398 ساعت 04:11 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق 

چهاردهمین جلسه از دور پنجاه و یکم سری کارگاه های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره ۶۰ به نمایندگی ابن سینا (رباط کریم) با نگهبانی  کمک راهنما مسافر فریبرز و استادی کمک راهنما مسافر امین و دبیری مسافر علی محمد  با دستورجلسه کار، تحصیل، قدرت +اولین سال رهایی مسافر علی در تاریخ 98/05/24 رأس ساعت17:00آغازبه کار نمود.
خلاصه‌ای از سخنان استاد:
سلام دوستان امین هستم یک مسافر. از آقا فریبرز سپاسگزارم که استادی این جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم. به آقا فریبرز و دو دبیرش آقا مظفر و آقا علی‌محمد بابت چهارده جلسه خدا قوت و خسته نباشی می‌گویم.
مثلث کار، تحصیل، قدرت مثل مثلثات دیگر کنگره مهم است و باید در موردش تفکر و کاربردی کرد. بزرگ‌ترین دشمن کار و تحصیل اعتیاد است خیلی از محصل‌ها و صنعتگران و صاحبان مشاغل دیگر به خاطر مصرف مواد کار و تحصیلشان را رها کردند.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تبریک، تولدها،

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من
جمعه 25 مرداد 1398 ساعت 04:08 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

بسمه تعالی

جلسه دهم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، با دستورجلسه وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من در روز چهارشنبه 1398/05/23 با استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محسن راس ساعت 9:10 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد؛
امیدوارم حال همه شماخوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.
دستور جلسه این هفته : پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه،

چیزی که هرگز تغییر نمی‌کند، حقیقت است
پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

هر دفتری که بسته می‌شود، کتاب دیگری گشوده و مکتوب می‌گردد اگر مسافری به مقصد برسد مسافر دیگری به سفر می‌رودهیچ‌چیز در حال سکون نیست و همیشه همه‌چیز درحرکت یا چرخش است تنها چیزی که هرگز تغییر نمی‌کند، حقیقت است.

آری: پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات، مشارکت دستور جلسه،


فقط برای خداوند نه پایانی است نه آغازی
چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

وادی سیزدهم: پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

هر وقت انسان به دیدگاهی برسد که دیگر همه‌چیز را می‌داند و نیاز به آموزش ندارد به این معنی است که وادی سیزدهم را درک نکرده است، مثال میمونی که به خاطر برداشتن موز دستش به تله گیر می‌کند و اگر مشت خود را باز کند از تله آزاد می‌شود.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات، دستور جلسات، دستورجلسات هفتگی،


کار، تحصیل، قدرت
سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

هر موجودی در هستی وظیفه‌ای دارد تا کارخانه هستی بتواند به چرخش خود ادامه دهد. کنگره شصت هم نمونه‌ای کوچک از هستی است. و در آن هر شخص وظیفهٔ مخصوص به خود را دارد. و نیازی به افراد بیرون از آن برای هیچ کاری ندارد و از افراد خود استفاده می‌کند. در نظام طبیعت کسی که ضعیف باشد، حقش پایمال می‌شود ورشکست می‌خورد و کسی که قوی است، پیشرو است. حال چگونه می‌شود قوی بود یا قوی شد؟ با تحصیل و کار. شاید تحصیل برای انسان دانایی نیاورد، ولی آگاهی می‌آورد و توانایی او را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستورجلسات هفتگی، دستور جلسات، مقالات،

فرماندهی عقل، هفتمین سال آزادی کمک راهنما مسافر مجتبی
دوشنبه 21 مرداد 1398 ساعت 12:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق 

سیزدهمین جلسه از دور پنجاه و یکم سری کارگاه های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره ۶۰ به نمایندگی ابن سینا (رباط کریم) با نگهبانی  کمک راهنما مسافر فریبرز و استادی کمک راهنما مسافر مجتبی و دبیری مسافر علی  با دستورجلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی+هفتمین سال آزادی کمک راهنما مسافر مجتبی در تاریخ 98/05/18 رأس ساعت17:00آغازبه کار نمود.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تبریک، تولدها،

عشق و محبت بی انتها
یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

حتماً این جملهٔ معروف را شنیده‌اید که می‌گوید: بهترین و زیباترین چیزها در زندگی قابل‌دیدن و لمس کردن نیستند، باید آن‌ها را با قلبتان احساس کنید. عشق همیشه علامت رستگاری نیست و گاهی عاشق شدن و ابراز محبت کردن فاجعه می‌آفریند؛ اما وقتی عشق از نوع حقیقی باشد عاشق را سرگردان کوچه‌های محبت می‌کند، محبتی بی‌منت، محبتی که انتها ندارد و دو سرکمانی بی‌انتهاست، محبتی که به حرف و سخن نیست و این همان عشق و محبتی است که قابل محبت و لمس کردن نیست و فقط قلب‌های بیدار می‌خواهد تا آن را حس کند. خدمت گزان ما هم در کنگره ۶۰ از این نوع‌اند و بزرگ‌ترین لذت زندگی‌شان هدیه دادن عصارهٔ جانشان که همان عشق و محبت واقعی است به دیگران‌اند.

امروز در خدمت کمک راهنمایی هستیم که برای بار سوم طعم شیرین رهایی را چشیده‌اند. لطفاً لحظاتی با ما همراه باشید.

لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان طیبه هستم هم‌سفر محمدامین. آنتی ایکس مصرفی قرص و الکل روش درمان DST دارو درمان شربت OT با کمک راهنمایی آقا جعفر و خانم زهرا رهایی یک ماه.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: رهایی، مصاحبه و گفت و گو،


دلنوشته؛رو به سوی آینده ای روشن
شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

سلام من یک هم‌سفر هستم، هم‌سفر یک مسافر. مسافر را قبلاً این‌گونه تعریف می‌کردیم به کسی که مسافرت رفته بود، مسافر می‌گفتیم. ولی واژه مسافر در کنگره برای من به گونهٔ دیگری معنا شد. سفر کردن از ظلمت و تاریکی‌ها به‌سوی روز و روشنایی‌ها. من حدود ۲۵ سال با اعتیاد زندگی کرده‌ام و زخم‌های فراوانی را از این آتش خانمان‌برانداز خورده‌ام؛ مخصوصاً این چند سال اخیر که بدترین و وحشتناک‌ترین روزهای زندگی من بود.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته،


کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ کار، تحصیل، قدرت
شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 06:52 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

جلسه نهم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، با دستورجلسه کار، تحصیل و قدرت در روز چهارشنبه 1398/05/16 با استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محسن راس ساعت 9:10 آغاز به کار نمود.

 سلام دوستان حسین هستم مسافر

دیروز من یک چک امضا کردم به مبلغ صد میلیون تومان؛ صبح از آقای مجید سوال کردم که این چک مربوط به چیست؟ ایشان گفتند که مربوط به چکهای دریافتی چهارشنبه بود که از بانک تجارت واریز شده بود به این دلیل که خزانه ها جوابگو نیست.خزانه های کنگره 60 باید جوابگوی تنخواه باشد. الان پول چای، قند، فتوکپی و ... باید خودش را پر کند و باید روی حساب خزانه ها کار کنیم و نباید خزانه های ما کم باشد و ما نباید از حساب زمین برداریم و به حساب خزانه ها بریزیم؛ از حساب پس انداز برداریم و به حساب خزانه ها بریزیم. بنابراین خزانه هایی را که در بانک تجارت هست، باید به گونه ای برخورد کنیم که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی پول کم نیاوریم و باید روی این قضیه کار کنیم.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه،

کار، تحصیل، قدرت
پنجشنبه 17 مرداد 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

این دستور جلسه سه تا فاکتور مهم و اساسی در کنگره است دو بخش آن آموزش و کار علمی و بخش دیگر آن ارتباط مستقیم دارد با اعتیاد و درمان آن.

تفاوتی که کنگره با سایر انجیوها دارد این است که فرد مصرف‌کننده در طی سفر هیچ‌گونه استراحت ندارد و باید به کار مشغول باشد تا بتواند به امورات زندگی خود بپردازد؛ اما باید به‌گونه‌ای باشد که تعادل در آن برقرار باشد و به‌گونه‌ای نباشد که از دیگر اهداف زندگی خود دور شودیک سری مسائل جانبی در زندگی داریم که اگر دقت نکنیم به مشکل برمی‌خوریم بنابراین اگر اقدام به درمان کردی باید درمان سپری شود و صلاحیت راهنما مهم است که بتوانی مشکلات گذشته را تغییر بدهی و در مسیر زندگی ممکن است با تلاش به نقطه لازم برسید.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات، دستور جلسات، دستورجلسات هفتگی،


مشارکت مکتوب؛ از فرمانبرداری تا فرماندهی
چهارشنبه 16 مرداد 1398 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست هم‌سفر مینــــا | ( نظرات )

دستور جلسه این هفته جز مهم‌ترین و پربارترین دستور جلسات کنگره 60 است و بیانگر این مسئله مهم است که اگر انسان بخواهد در مقوله‌ای صاحب‌نظر شود و در جایگاه فرماندهی قرار گیرد شرط لازمان این است که فرمان‌برداری را به‌طور کامل انجام دهد. فرماندهی دارای صور پنهان و صور آشکار است. فرد مصرف‌کننده فرماندهی خود را ازدست‌داده است به همین علت در مسیر خود ممکن است با موانع و مشکلات متعددی روبه‌رو گردد. طبق فرمایشات آقای امین زمانی که انسانی مواد مخدر مصرف می‌کند در یکسری از مسائل به فرمانده لایقی تبدیل می‌شود

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات، مشارکت دستور جلسه، دستورجلسات هفتگی،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic